Ülkemizde siyah çay tüketimi çok yaygındır.Karadenizde yeşilin binbir tonuyla oluşan çay bitkisi çeşitli çay fabrikalarında soldurma,kavurma ve kurutma işlemlerinden geçerek oluşan siyah çayın farklı damak tadlarına göre harmanlanmaktadır.
Çay endüstrisi ülkemizde ciddi ekonomik değerler oluşturmaktadır.Çay üreticileri siyah çayın tüketim potansiyelini görmüş,insanların damak tadına uygun uygun çay markaları geliştirmişlerdir.Bunlardan Çaykur,Tiebolu Çaysan,Elmas Çay, Doğuş Çay,Karali Çay,Of Çay,Lipton,Gürçay,Kümbet Çay gibidevlet ve özel sektörün Doğu Karadeniz,Rize,Artvin Hopa,Trabzon Of,Giresun Tirebolu yörelerinden çıkmış başlıca çay üreticisi ve çay markalarıdır.
Çayın bireysel tüketiminin yanında toplu tüketim alanları,kahvehaneler,kafeler,restaurantlar,otel ve toplantı salonlarının ve çay ocaklarının vaz geçilmezidir. Çay özellikle çay ocakları,kahvehane ve restauran müşterilerinin damak tadını çok iyi takip eder.Sürekli aynı çay,aynı damak tadını oluşturan lezzetli çaylar yakalamak peşindedirler.
Çay Deposu olarak biz,çayı bilen,üreticiden tüketiciye,sürekli yeni arayışlar içinde olan toplu tüketim alanlarına kendi istedikleri kalitede çayın tedarik zincirini oluşturmuş bir firmayız. 
Besa Endüstrinin Çay Deposunu kurmaktaki amacı karadenizin bu eşsiz çay lezzetlerini  ülkenin ücra köşelerine kadar ulaştırmaktır. Çay Deposu bir Besa Endüstri kuruluşudur.